Online Üyeler

PENCEREYI KAPAT  • Narrow screen resolution
  • Wide screen resolution
  • Auto width resolution
  • Increase font size
  • Decrease font size
  • Default font size
  • default color
  • red color
  • green color
Korodan Müzik Ziyafeti Yazdır e-Posta
(3 oy)
Salı, 12 Ocak 2010
Ergün çelikTire Belediyesi Klasik Türk Müziği Korosu yeni yılın ilk konserini verdi. Koronun yıllardır verdiği eşsiz güzellikteki konserlere alışkın Tirelilerin Seha Gidel Kültür ve Sanat Salonu’nu doldurduğu konserde Tire Belediyesi Klasik Türk Müziği Korosu izleyenlerine bir müzik ziyafeti sundu.
İki bölümden oluşan ve yaklaşık 2 saat süren konserde Klasik Türk Müziği'nin en güzel eserleri seslendirilirken, solistler geçidi yaşandı.
    Birbirinden güzel sanat müziği şarkılarının sanatseverlerin beğenisine sunulduğu gecede, ünlü bestecilerin çeşitli makamlardaki en güzel eserleri ,Tireli sanat müziği tutkunu saz ve ses sanatçıları tarafından büyük bir ustalıkla seslendirildi. Ege Üniversitesi öğretim görevlisi Halil Altınköprü'nün şefliğini üstlendiği ve emekli, ev hanımı, öğretmen, memur, esnaf gibi  çeşitli meslek guruplarından, Türk Sanat Müziğine gönül vermiş Tirelilerden oluşan Tire Belediyesi Klasik Türk Müziği Korosu'na birçoğu Tireli 12 kişilik saz gurubu eşlik etti.
    Konseri Tire Kaymakamı Hüseyin Ergi, Belediye Başkanı Tayfur Çiçek ve 300'ü aşkın Tireli vatandaş izledi. Koro 22 eserden oluşan bir konserle izleyenlerini mest ederken konser sonunda izleyenlerin isteğini kırmayarak 2 şarkı daha seslendirdi.

SOLİSTLER GEÇİDİ
    Peşrevle açılan konser koro olarak söylenen kürdili hicazkar makamındaki Koparan Sinemi, Her Tel Saçı, Bu Akşam Yine Dertlerimle adlı eserlerle başladı. Konserin ilk solosunu ise Tire Belediyesi’nde Zabıta Memuru olarak görev yapan Selahattin Gözeger,  bu akşam bütün meyhanelerini dolaştım İstanbul’un şarkısıyla gerçekleştirdi. Ardından sahne alan Şeyda Kütübü ‘Endülüste Raks’, Hidayet Saldık ‘Aşk nedir, nasıldır?’, Hasret Çapak ‘Bahar Gözlerin’, İhya Gökalp ‘Aklımı başından aldı gözlerin’ adlı eserleri seslendirdi. ‘Aklım sen fikrimde sen’ adlı şarkıyı ise baba-kız olan Tuğba ve Özer Tekder ikilisi izleyenlerce büyük beğenisini toplayan başarılı bir düetle okudu. İlk bölümün son solo şarkısı olan ‘Aşkım Bahardı’yı Tuğçe Şen seslendirdi. Konserin ikinci bölümü Burcu Kökçü’nün seslendirdiği ‘Mazi kalbimde bir yaradır’ adlı eserle başladı. Celal Toktürk ‘Bir Gönül Hikayesi’, Fikret Namlı ‘Her Mevsim’, Süleyman Yapar ‘Kapın her çalındıkça’, Sami Saygılı ‘Sevgi Çiçekleri’ adlı eserleri büyük bir ustalıkla okudu. Koronun birlikte söylediği ‘Ömrümüzün son demi’ adlı şarkıdan sonra segah bir kaside okuyan Muammer Gökmen salonu dolduran sanatseverlerden takdir ve alkış topladı. Gecede Yusuf Ergün ‘Leyla bir özgecandır’, Ebru Tozcu ‘Bu gece son gecemiz’ adlı eseri  seslendirdi.

SON SOLO ERGÜN ÇELİK’TEN
    Konserin son solosunu ise Ergün Çelik ‘Kıskanırım seni ben’ adlı ölümsüz eserleri seslendirerek gerçekleştirdi. Konserde Ergün Çelik gibi birçok koro üyesi ilk kez sahne almasına rağmen son derece başarılı bir performans sergiledi. ‘Açılır son gonca güller’ adlı şarkıyı koro hep birlikte söyleyerek konseri sonlandırdı. İzleyenlerin hiç bitmesin dileklerine karşılık veren koro konser sonunda iki şarkı daha seslendirdi.

BAŞKAN ÇİÇEK, KOROYU KUTLADI
    Tire Belediye Başkanı Tayfur Çiçek konser sonunda Şef  Dr. Halil Altın Köprü ve koro üyelerini tebrik ederek Tire Belediyesi Klasik Türk Müziği Korosu’nun çalışmalarından övgüyle söz etti. Dünyada ve Türkiye’de can sıkıcı birçok gelişmenin yaşandığını söyleyen Başkan Çiçek; “güzel ve huzurlu Tiremiz’de son derece keyifli bir gece geçirdik. Kulaklarımızın pasını silen koromuzu ve her biri birbirinden başarılı saz ve ses üstatlarını yürekten kutluyor başarılarının devamını diliyorum.” Dedi.
Tire Belediyesi
 
 
 
 
 
 
 

Yorum ekle


< Önceki   Sonraki >
tire haberleri

JoomlaWatch Stats 1.2.8b_11-dev by Matej Koval

YAZARLARIMIZ

ERCAN ÇELİK
Provokatör de Olduk!
 
diğer yazıları >>

Anket

Tire dışında yaşayanlar, şu anda neredesiniz?
 

Ziyaretçi Defteri

Ziyaretçi Defteri

Günlük Burç

Burcunuzu seçin,

falınızı okuyun

Mail Grubuna Katıl!

Tire ile ilgili etkinlik davetiyelerini, haberleri ve duyuruları e-posta gelen kutunuzda görmek ve Tire'de olup biten herşeyden haberdar olmak istiyorsanız mail grubumuza katılın.
tire haberleri | Ağva Otelleri | film izle