Online Üyeler

PENCEREYI KAPAT  • Narrow screen resolution
  • Wide screen resolution
  • Auto width resolution
  • Increase font size
  • Decrease font size
  • Default font size
  • default color
  • red color
  • green color
ANASAYFA arrow Tire Haberleri arrow GÜNDEM arrow Adaylar Radyoda Şok Açıklamalar Yaptılar
Adaylar Radyoda Şok Açıklamalar Yaptılar Yazdır e-Posta
(0 oy)
Radyo Show 94Radyo Show 94'te gerçekleştirilen Yerel Seçim Açık Oturum programında adaylar seçmene seslendiler ve projelerini anlattılar.
Program yapımcısı Nurten Yalçın 'ın hazırlayıp sunuduğu ve 2 saat süren program dahilinde DSP Tire Belediye Başkan Adayı Ali Palta ve SP Tire Belediye Başkan Adayı Sadrettin Yakuter yer aldılar.  Programın akşam saatlerinde olması dolayısıyle dinleyicilerin yoğun ilgisi vardı.
    Daha önceden programa katılacağını söyleyen DP Tire Belediye Başkan Adayı Tayfur Çiçek, programdan önce arayarak, DP Genel Başkanı Süleyman Soylu'nun Tire ziyareti dolayısıyle katılamayacağını belirtti. Yine programa katılacağı belirtilen AKP Tire Belediye Başkanı ve Başkan Adayı Mehmet Sıtkı İçelli de AKP Genel Başkan Yardımcısı Nukhet Hotar'ın Tire'ye teşrif etmesinden dolayı gelemeyeceğini bildirdi. CHP Tire Belediye Başkan Adayı Halil Çulhaoğlu'nun ise daha önce programa katılacağını söylendiği halde, hiçbir mazeret belirtmeden, programa katılmaması dikkat çekiciydi.
    Programın açılış konuşmasını yapan Nurten Yalçın, " Tire için, siyaset için, gelecek için hodri meydan, sloganıyla yola çıkıp hazırladığımız açık oturum programına katılan tüm adaylarımıza teşekkür ediyorum. Fakat daha önceden kararlaştırılmış ve söz verilmiş bir radyo programına katılmayan adayların, ileride başkan seçildiklerinde verdikleri sözleri nasıl tutmasını bekleriz! Bunun yorumunu da dinleyicilerimize bırakıyorum." şeklinde yaptığı açıklama oldukça çarpıcıydı.

"TİRELİLERİN ENİŞTESİYİM"
Programın başlangıcında ilk sözü alan, DSP Tire Belediye Başkan Adayı Ali Palta ,   esprili yaklaşımı ve çarpıcı açıklamalarıyla programa renk kattı. Ali Palta, Tire'den nişanlı olduğunu belirtti ve "Elbistan doğumluyum fakat Tireliyim. Hatta şunu da belirtmek istiyorum, Tirelilerin eniştesiyim. Seçimlerden sonra düğünüm var tüm Tireli vatandaşlarımızı bekliyorum. Düğün hediyesi olarak çaydanlık, battaniye değil oylarınızı istiyorum." dedi.
    Tire'nin Kızılcaavlu Köyü'nde Veteriner Hekim olan Ali Palta, "Seçimi kazandığımda kesinlik Tire'ye yatırım yapmayacağım.Yapamayacağım. Çünkü Tire Belediyesi şu anda borç batağında. Bize yığınla borç bırakacaklar. Öncelikle devlete olan borçlarımızı  öteleyip ileriki tarihlere atacağız ki Belediyenin Tireli esnafımıza olan borcunu ödeyebilelim." dedi.

"AFİŞLERİMİ HALK DÜZELTECEK!"
Program yapımcısı Nurten Yalçın'ın, Ali Palta'ya "Afişleriniz, duyurularınız ve bayraklarınızda sizin resimleriniz ters asılmış. Bu bir hata mı yoksa bilinçli mi yapılıyor?" şeklinde sorduğu soruya ise Palta'nın yorumu oldukça ilginçti. Afişleri bilerek ters astırdığını belirttikten sonra "Afişleri sandıkta halkımız düzeltecek, eğer seçilmezsek de böyle tepetaklak gideceğiz." diyerek cevap verdi.
    Belediye Başkanlığına geldiğinde yapacağı ilk işlerden birinin de Tire Belediyesi bünyesinde, bilgisayar bilen gençleri toplayarak dev bir yazılım şirketi kurmak ve gençlere iş imkanı sağlamak olduğunu da sözlerini ekleyen Ali Palta, "Ecevit ölmedi, hepimiz Ecevitiz! Gelin Tiremizde beyaz güvercinimizi kanatlandıralım. Şimdiye kadar Tire'de DSP'nin bir türlü iktidar olamamasının sebebi, kişisel beceriksizliklerdendir. Şimdi ben varım. Oylarınızı bana verin." dedi. Boğazlarından rahatsız olduğunu da belirten Palta, program boyunca sürekli öksürük krizlerine tutuldu.
    Kendisinin bir vatandaş tarafından mahkemeye verildiği söylentilerini de cevaplayan Palta, "Bir buluşmamızda vatandaşlarımızdan birinin kaburgalarını kırdım. Doğrudur. Ama tabi döverek değil, sevgiden kırıldı. Birden vatandaşa öyle bir sarılmışım ki vatandaşın kaburgaları kırılmış. Daha sonra da işgörmez raporu alıp benden davacı oldu." diye açıklamada bulununca, açık oturumdaki o ciddi ve gergin hava, yerini birden kahkahalara bıraktı.

"YERLERİ BOŞ KALDI"
Ali Palta'nın çarpıcı açıklamalarının ardından, mikrofonu alan Saadet Partisi Tire Belediye Başkan Adayı Sadrettin Yakuter ise programa mazeret belirtip, katılamayan diğer adaylara değinerek başladı. "Programa katılacağını açıklayıp da katılmayan arkadaşlarımızın malesef yerleri boş kaldı. Aslında diğer aday arkadaşlarla yüzyüze oturup konuşabilmeyi çok istiyordum. Bu yüzden büyük bir hevesle geldim ama onlar katılmadılar. Kahvelerde birbirleri aleyhine konuşarak değil de, burada, halkın önünde yüzyüze oturup, Tire için neler yapabiliriz diye konuşabilmelerini isterdim." dedi.
    Projelerinin anlatmaya başlarken, ekonomi eğitimi almış bir ekonomist olduğunu da belirten Yakuter, Başkan seçildiğinde, ekonomi uzmanı bir ekiple çalışacağını söyledi. Süt Kooperatifi ve çiftçilerimizin kalkınması için Tire Süt Kooperatifiyle ortak yapacakları projeler,  Tire'deki otopark sorununun çözümü için düşündüğü otopark projesi, Kesikbaştan başlayarak, Kaplan Köyü ve Güme Köyü'ne kadar yapacak olduğu teleferik projesinden de bahseden Sadrettin Yakuter, "Fark var Saadet var!" dedi.

"AMERİKANCILAR GİTTİLER AKP'Yİ KURDULAR!"
    Saadet Partisi'ni seçeceği belli olan kişilere gözdağı verildiğini ve özellikle o kişilere ev ziyaretlerinde bulunulduğunu söyleyen SP adayı, "Saadet Partisi'nin çalışıp çalışıp kazandığ oyları Ak Parti'ye verdiği iddaaları da kesinlikle yalandır. Bizi satın alacak para henüz basılmadı. Saadet Partisi ilkeli ve dürüst bir partidir. MHP Genel Başkanı Sayın Devlet Bahçeli, çok güzel bir açıklamada bulundu. Bahçeli'nin de söylediği gibi, zamanında bölündüler, sağlamları Saadet Partisi'nde kaldı, Amerikancılar da gittiler AKP'yi kurdular!" şeklinde açıklamada bulundu.
    İşsizlik ve organize sanayi konularına da değinen Yakuter, "Bazı belediye başkan adayları, Organize Sanayi'ye lojman yaptıracaklarını söylüyorlar. Niye lojman yaptırıyorsun? Tireli vatandaş niye lojmanda kalsın! Gider evinde kalır. İşte bu lojmanlar Tire dışından gelecek işçiler için yapılacak. Var mı öyle şey. Hem fabrika gelecek, organize sanayimizden yer alacak, Yeşil Tire mi kirletecek hem de Tire'den çalışan almayacak. Fabrikalardan çıkan otobüslerin sekizi izmir yönüne giderken sadece ikisi Tire yönüne geliyor. Neden hepsi Tire'den olmasın ki! Eğitimli eleman istiyorsanız, onu da yaparız. Adamı bir ayda profesör yaparız." şeklinde konuştu.
 
TiremPortal Haber Ekibi (THE)
 
 
 
 

Yorumlar  

 
0 #3 serkan 2009-03-27 18:31 saadet partisi başkanı sadrettin yakuter radyo ve kahvedeki konuşmalarına katılıyorum ve bu konuşmalardan insallah tireli kardeşlerimizin bi ders çıkarttıgını düşünüyorum ve teşekkur olarakta 29 mart ta sandıkta saadet partisine oy verceklerıne inanıyorum ve fark var saadet var yanınızda serkan ve tirelli kardeşleriniz var diyorum Alıntı
 
 
0 #2 SARI ÇOCUK 2009-03-23 11:29 evet sevgili tireliler görün aradaki farkı nasıl çalıştığını sağlam dürüst kişilikli ve hırsız olmayan
oyumuz saadet partisi adayı sadrettin yakutere
Alıntı
 
 
0 #1 Ahmet KARAYEL 2009-03-23 10:58 Sadrettin Yakuter, radyoda keşke boyle konuşmasaymış.

Recep Tayyip ERDOĞAN\'ın Davostaki sozlerini bir kez daha hatırlatırım. Dunyada en aktif ve önemli siyonist olan Simon Peres\'e;
anti-semitizm yapmadan çocukları öldürdünüz katilsiniz,
onu alkışlayanlara da \"-Ayrıca katilleri alkışlamak ta ayrı bir insanlık suçudur\"

diyebilen bir liderdir o.

Türkiyenin özgürleşmesi için,
çetelerden kurtulması için,
darbelerin ve darbecilerin hayatımızdan tamamen çıkması için,
türlü çeşitli komplo ve suikastlare maruz bir Recep Tayyip ERDOĞAN ve dik duran bir AKP var.

İlçemizde de hali hazırdaki başkan M. Sıtkı İçelli, gayet başarılı ve iyi bir başkanlık yaptı. Daha yapılacak çok proje var. Tire İSTİKRAR ve GÜVENLİ BİR BUYUME dönemi daha yaşamalı…

Tireyi sevenler,
anti-militaristler,
özgürlükleri geliştirmek isteyenler,
demokrasmizi geliştirmek isteyenler,
darbe karşıtları,

bence oylarını AKP\'ye ve M. Sıtkı İÇELLİ\'ye vermelidir.
Alıntı
 

Yorum ekle


< Önceki   Sonraki >
tire haberleri

JoomlaWatch Stats 1.2.8b_11-dev by Matej Koval

YAZARLARIMIZ

ERCAN ÇELİK
Provokatör de Olduk!
 
diğer yazıları >>

Anket

Tire dışında yaşayanlar, şu anda neredesiniz?
 

Ziyaretçi Defteri

Ziyaretçi Defteri

Günlük Burç

Burcunuzu seçin,

falınızı okuyun

Mail Grubuna Katıl!

Tire ile ilgili etkinlik davetiyelerini, haberleri ve duyuruları e-posta gelen kutunuzda görmek ve Tire'de olup biten herşeyden haberdar olmak istiyorsanız mail grubumuza katılın.
tire haberleri | Ağva Otelleri | film izle